Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Janowcu Wielkopolskim odbył się turniej w Bośkę. Niebawem również w Wągrowcu

Zdjęcie aktualności W Janowcu Wielkopolskim odbył się turniej w Bośkę. Niebawem również w Wągrowcu fot. WRFM

Turniej gry karcianej w Bośkę zorganizowany z okazji Dni Gminy Janowiec Wielkopolski wygrał Remigiusz Ciążyński z Ryszewa. Zgromadził w czterech rundach 466 punktów. Wygrał tylko jedną z nich, ale wysokie lokaty w pozostałych pozwoliły na zwycięstwo. Józef Kopydłowski z Damasławka uzbierał 432 punkty, więc uplasował się na drugiej pozycji. Ten karciarz nie wygrał żadnej z rund jednak tylko w jednej uzyskał mniej niż 100 oczek. Zawodnik z Gołańczy, czyli Henryk Ciszewski był trzeci w generalce z 395 punktami w dorobku. On także nie wygrał żadnej rundy.

W pierwszej odsłonie turnieju najlepszy był Zenon Poczesny, który ugrał 164 punkty. Tadeusz Tomaszewski wygrał drugą z wynikiem 159 oczek. Tadeusz Wekwert w trzeciej rundzie zgromadził ich 153. Ostatnie rozdania wygrał Marian Eichstaedt, który ugrał 165 punktów tym samym osiągnął rekordowy wynik turnieju.

Z kolei w Wągrowcu również turniej w Bośkę się odbędzie. Będzie on nosił imię Jerzego Mianowskiego, niedawno zmarłego wągrowieckiego dziennikarza. Wydarzenie zaplanowano na najbliższą niedzielę. Zawodnicy będą rywalizowali o puchar Starosty Wągrowieckiego. Początek o godzinie 11.00 w Miejskim Domu Kultury.

(C. Kucharski, M. Januchowski)