Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Kaliszu odbyły się mistrzostwa Wielkopolski w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

Zdjęcie aktualności W Kaliszu odbyły się mistrzostwa Wielkopolski w kategorii szkół ponadgimnazjalnych fot. Pixabay

W Kaliszu odbyły się mistrzostwa Wielkopolski w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W piątek pojechali tam piłkarze Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu i wywalczyli złote medale.


W eliminacjach pokonali gospodarzy 2:0. Drużynie z Szamotuł zaaplikowali trzy bramki, a stracili jedną. Rywalom z Wrześni strzelili dwa gole tracąc jednego.


W półfinale wągrowczanie wygrali z Gostyniem 2:0. Wielki finał był najtrudniejszy dla podopiecznych trenera Przemysława Arendta. Kolejny raz walczyli z Szamotułami. Tym razem w regulaminowym czasie gry nie padła bramka. W serii rzutów karnych wągrowieccy Giganci wygrali 4:2. Tego dnia autorami bramek byli Jakub Kołak (5), Damian Śmigielski, Mateusz Rozmarynowski, Norbert Wieczorek oraz Jakub Błochowiak.


Przed rokiem chłopcy trenera Arendta także zagrali w finale wojewódzkim, ale nie wyszli z grupy. Jednak był to wypadek przy pracy, ponieważ przed dwoma laty Giganci zdobyli mistrzostwo Wielkopolski. Szkoła tradycyjnie jest w czołówce wojewódzkich finałów.
Oczywiście nie jest tajemnicą, że Gigantów reprezentują zawodnicy trenujący w Nielbie Wągrowiec. Z grona tegorocznych złotych medalistów przynajmniej sześciu ma na koncie mecze rozegrane w seniorskim składzie czwartoligowców.
Mistrzostwo Wielkopolski wywalczyli: Kamil Mirek, Damian Śmigielski, Norbert Wieczorek, Mateusz Rozmarynowski, Jakub Kołak, Jakub Błochowiak, Jakub Biegański, Jakub Kubiński, Mikołaj Dobrzykowski.

(Cezary Kucharski)