Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Kościele św. Wojciecha w Wągrowcu stanęła bezdotykowa kropielnica

Zdjęcie aktualności W Kościele św. Wojciecha w Wągrowcu stanęła bezdotykowa kropielnica fot. Parafia pw. św. Wojciecha w Wągrowcu

W kościele pod wezwaniem świętego Wojciecha w Wągrowcu stanęła bezdotykowa kropielnica. Parafia idzie z duchem czasu i potrzebami epidemicznymi. Nowa kropielnica została zamontowana dzięki ofiarności parafian.

Aby z niej skorzystać wystarczy podsunąć dłonie pod kranik. Wtedy urządzenie sterujące wypuści wodę święconą. Nadmiar wody trafia do specjalnego pojemnika. Dzięki temu kolejne osoby nie mają z nią styczności. Jak zaznacza producent kropielnicy została ona „zaprojektowana do sprawnego i efektywnego działania podczas intensywnego użytkowania. Jest solidna i trwała, bo wykonaliśmy ją w całości z wysokiej jakości stali nierdzewnej”. Ponadto jest ona oferowana w dwóch wersjach. Pierwsza to zasilanie sieciowe, które wybrała wągrowiecka parafia i druga akumulatorowa.

Koszt tego typu wyposażenia do kościoła to 3 400 złotych. Taka cena znajduje się na stronie producenta bezdotykowej kropielnicy.

(Maciej Januchowski)