Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W miniony weekend grały żeńskie drużyny Żnińskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Zdjęcie aktualności W miniony weekend grały żeńskie drużyny Żnińskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki fot. WRFM

W miniony weekend grały żeńskie drużyny Żnińskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W pierwszym meczu walczyły ZSP Damasławek i Orły Temidy Janowiec Wielkopolski. Zgodnie z oczekiwaniami bez straty seta, z dużą różnicą punktową wygrały janowieckie dziewczęta. Najlepszą zawodniczką spotkania została janowiecka siatkarka Martyna Zielińska.


Lider, czyli OSiR Wyrzysk pokonał I LO Żnin. Ten pojedynek był bardziej wyrównany. Pierwszego seta liderki wygrały na przewagi. Natalia Konieczna zasłużyła na miano MVP spotkania.  Egan Ekonomik Żnin wycofał się z rozgrywek, dlatego siatkarki z Wyrzyska i Żnina zdobyły punkty walkowerem.


Na prowadzeniu znajduje się drużyna z Wyrzyska, która w siedmiu spotkaniach zgromadziła 18 punktów. Żnińskie licealistki są na drugiej pozycji. Zagrały osiem razy i mają 17 oczek. Pierwszy skład janowieckich Orłów Temidy jest na trzecim miejscu. Ma szanse na srebrny medal, ponieważ traci zaledwie punkt do licealistek, a zagrał o mecz mniej. Janowieckie Orły dwa i siatkarki z Damasławka zamykają tabelę. Te ekipy mogą jeszcze zamienić się miejscami.

(Cezary Kucharski)