Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W murach Zakładu Poprawczego w Kcyni miał miejsce koncert operetkowo – musicalowy

Zdjęcie aktualności W murach Zakładu Poprawczego w Kcyni miał miejsce koncert operetkowo – musicalowy fot. UM Kcynia

W minioną sobotę w murach Zakładu Poprawczego w Kcyni miał miejsce koncert operetkowo – musicalowy pt. „O kobietach prawie wszystko” w wykonaniu solistów scen poznańskich. Koncert wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w ramach obchodów 760-lecia nadania praw miejskich Kcyni.

Koncert rozpoczął się życzeniami dla pań, które złożyli Burmistrz Kcyni Marek Szaruga i Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni Jan Kurant. Życzenia te były inne niż te, które składane były w latach poprzednich. Życzono bowiem pokoju i spokoju, a zamiast kwiatka dla pań były przypinki w barwach narodowych Ukrainy, aby pokazać solidarność z walczącym o pokój naszym wschodnim sąsiadem. Podczas koncertu można było finansowo wesprzeć uchodźców wojennych. Zebrano ostatecznie kwotę 833,50 zł. Pieniądze zostaną wpłacone na konto bankowe Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gąsawie.

Nadal trwa akcja dla osób, które przebywały w ośrodku w Smerzynie. Zbiórka w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, rzeczy oraz pieniędzy trwa piątku. Potrzebne są m.in. pieluchomajtki 30 kg +, pampersy, podkłady higieniczne, ręczniki, witaminy dla dzieci czy maści na odparzenia. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup leków i środków farmakologicznych dla ukraińskich dzieci przebywających w Biskupinie.

Dary możecie przynosić również do naszych redakcji w Wągrowcu, Żninie i Mogilnie.

(opr. M. Januchowski, UM Kcynia)