Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W poniedziałek uczniowie z Pałuk i północnej Wielkopolski zaczynają ferie zimowe

Zdjęcie aktualności W poniedziałek uczniowie z Pałuk i północnej Wielkopolski zaczynają ferie zimowe fot. WRFM

Już w najbliższy poniedziałek uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w województwie wielkopolskim rozpoczynają zimowe ferie, które potrwają do 30 stycznia. Wraz z Wielkopolską odpoczywać będą również dzieci z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Rok w rok, schematycznie, część dzieci i młodzieży wyjedzie na zimowiska, część zimowy wypoczynek będzie spędzała z rodzicami, a niektórzy spożytkują czas wolny od nauki w domu. Zapytaliśmy samych zainteresowanych o plany na ferie.

By dzieci mogły spędzić czas wolny bezpiecznie, jak co roku, w tę kwestię, włączają się również funkcjonariusze policji, którzy mają dla nich kilka zaleceń.

Mówił Dominik Zieliński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Policjanci będą również sprawdzać pojazdy, którymi uczniowie będą podróżować na miejsca zimowisk. Sprawdzone zostaną głównie: stan techniczny autobusów używanych do przewozu dzieci, obowiązkowe wyposażenie, właściwe oświetlenie, pasy bezpieczeństwa, stan trzeźwości kierujących pojazdami, uprawnienia i kwalifikacje zawodowe kierowców wykonujących przewozy autokarowe, czas pracy kierowców oraz wiedzę na temat stosowania przepisów o przewozie dzieci. Przypominamy, że przypadku wątpliwości dotyczących stanu autokaru, bądź kierowcy, zawsze można poprosić o przyjazd patrolu Policji, aby to skontrolować.

(Alicja Tylkowska)