Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W poniedziałek zmiana w nadawaniu telewizji naziemnej. Część telewizorów może przestać odbierać sygnał

Zdjęcie aktualności W poniedziałek zmiana w nadawaniu telewizji naziemnej. Część telewizorów może przestać odbierać sygnał fot. WRFM

W poniedziałek w województwie wielkopolskim i kujawsko – pomorskim rozpoczyna się nadawanie w nowym standardzie naziemnej telewizji cyfrowej. Konkretnie jest to DVB – T2. Dzięki temu będzie można nadawać obraz w wyższej rozdzielczości HD. Niestety tej sytuacji są też minusy. Osoby, które posiadają starsze telewizory lub dekodery mogą mieć problemy z odebraniem sygnału telewizyjnego nowej generacji. Warto więc już teraz sprawdzić czy będziemy w stanie odbierać sygnał DVB-T2. Wystarczy przejść na 28 pozycję naziemnej telewizji cyfrowej. Znajduje się tam kanał Sprawdzam TV. Emitowana jest na nim plansza z tekstem "Brawo! Twój telewizor jest gotowy na nowy standard telewizji naziemnej”. Kiedy taka plansza się wyświetla to nie musimy nic robić.

Mówił Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny.

W przypadku osób, które będą musiały wymienić telewizor lub dekoder rząd oferuje dofinansowanie do zakupu. Mowa o kwotach 100 złotych dla dekodera i 250 złotych dla telewizora. O wsparcie mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 18 lat, nie mają środków na zakup odbiornika cyfrowego w nowym standardzie i żaden członek tego samego gospodarstwa domowego nie wystąpił o dofinansowanie, gdyż na jedno gospodarstwo przysługuje tylko jedno dofinansowanie. Wnioski można złożyć przez internet lub w placówkach Poczty Polskiej.

(Maciej Januchowski)