Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W powiecie chodzieskim numer 998 kieruje na 112. Takie same zmiany mają zajść w całym kraju

Zdjęcie aktualności W powiecie chodzieskim numer 998 kieruje na 112. Takie same zmiany mają zajść w całym kraju fot. WRFM

Do tej pory dzwoniąc na numer alarmowy 998 w powiecie chodzieskim zgłaszał się oficer dyżurnego stanowiska kierowania tamtejszej komendy Państwowej Straży Pożarnej. Od minionego piątku od godziny piętnastej telefony są przekierowywane do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu, czyli pod numer 112. Nie znaczy to iż numer alarmowy jest nieaktywny. Różnica polega na tym, że ktoś inny odbiera telefon.

Mówił młodszy kapitan Artur Bińkowski, oficer prasowy Państowej Straży Pożarnej w Chodzieży.

Okazuje się, że zmiany czekają wszystkie komendy powiatowe w Wielkopolsce. Operator centrum powiadamiania przyjnmie zatem zgłoszenie i przekaże do właściwej jednostki organizacyjnej. W założeniach zmiany powinny doprowadzić do natychmiastowej płynnej reakcji właściwych służb na konkretną sytuację. Jak to będzie początkowo wyglądało z tym czasem reakcji? Takie pytanie zadaliśmy oficerowi prasowemu chodzieskiej komendy.

Zmiany w systemie obsługi numeru alarmowego 998 zainicjował Departament Teleinformatyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w sierpniu ubiegłego roku.

(Cezary Kucharski)