Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W powiecie złotowskim rady zaplanowały przyszłoroczne wydatki z funduszy sołeckich

Zdjęcie aktualności W powiecie złotowskim rady zaplanowały przyszłoroczne wydatki z funduszy sołeckich fot. WRFM

W gminie Tarnówka powiat złotowski rady zaplanowały przyszłoroczne wydatki z funduszy sołeckich. Tarnówka Pierwsza wyda 39 tysięcy na oświetlenie natomiast Tarnówka Dwa 33 tysiące przeznaczy na budowę drogi, która połączy ulice Niepodległości oraz Zwycięstwa.


Bartoszkowo ze swojego nieco mniejszego przydziału wyposaży plac zabaw i zamontuje tam punkty oświetleniowe, uzupełni sprzęt na boisku do siatkówki. Poza tym kupi materiały na postawienie wiejskiej wiaty z oświetleniem oraz doposażenie świetlicy. Kostką brukową zostanie utwardzona droga. W sumie wydatki za 26 tysięcy.


Doposażenie kosiarki w osprzęt, zakup kwiatów ozdobnych, kostka brukowa i materiały budowlane na utwardzenie ziemi wokół budowanej wiaty przy świetlicy, oraz kupno drzwi i okna do świetlicy, to plany finansowe wsi Węgierce.


Sokolna i Tarnowiec dysponują dziewiętnastoma tysiącami. Sokolna przeznaczy pieniądze na kruszywo, wyposażenie świetlicowej kuchni oraz umowę zlecenia dla konserwatora zieleni. Dostanie on ubranie robocze, paliwo i osprzęt do kosiarki, która będzie kupiona. Tarnowiec planuje kupno garażu, tłucznia na drogę, opału oraz wykonanie przyłącza wody do jednej z posesji.


Pozostałe miejscowości mają budżety w granicach od szesnastu do osiemnastu tysięcy złotych. Pieniądze wydadzą na podobne zadania jak większe sołectwa. Z tym, że w Piecewie pojawi się zatoczka autobusowa przy gminnej drodze, a radni Osówki będą remontować jeszcze remizę.

(Cezary Kucharski)