Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W powiecie żnińskim ma działać pierwszego ambulansu dla zwierząt

Zdjęcie aktualności  W powiecie żnińskim ma działać pierwszego ambulansu dla zwierząt fot. WRFM

Żnińskie Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Kotom Wolnożyjącym i Bezdomnym, ruszyło ze zbiórką środków na zakup pierwszego ambulansu dla zwierząt w powiecie żnińskim. Stowarzyszenie  powstało w 2019 roku ale na rzecz kotów działało już wcześniej.

Powiedział Tomasz Gatka przedstawiciel stowarzyszenia.

Ambulans będzie używany do ratowania zdrowia i życia zwierząt w wypadkach komunikacyjnych, zwierząt chorych wymagających leczenia i pomocy człowieka, a także do akcji w których będzie konieczność reagowania na sygnały znęcania się nad zwierzętami. Tu w grę wchodzi również transport na zabiegi do przychodni i gabinetów weterynaryjnych tych kotów i psów, które zostały adoptowane przez osoby mieszkające w innych rejonach Polski od fundacji i stowarzyszeń ze żnińskiego  powiatu. Członkowie stowarzyszenia zapewniają, że zamierzają tym ambulansem pomagać i integrować działania fundacji, stowarzyszeń, organizacji prozwierzęcych i społeczników z rejonu. Potrzeba środka transportu to nie jedyna sprawa z jaką boryka się stowarzyszenie. Nie ma też miejsca dla podopiecznych potrzebujących pomocy.

Takie miejsce jest potrzebne i jak zapewnia Tomasz Gatka dotychczasowe rozmowy z ratuszem nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, mimo medialnych obietnic.

Link do zbiórki.

(Sylwia Wysocka)