Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W regionie trwa szczepienie przeciwko Sars-Cov2. Najpierw lek dostaną ci, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem

Zdjęcie aktualności W regionie trwa szczepienie przeciwko Sars-Cov2. Najpierw lek dostaną ci, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem fot. WRFM

Od niedzieli rozpoczęła się w Polsce akcja szczepienia przeciwko Sars-Cov2. Jako pierwsi m.in. W stolicach województw zaszczepieni zostali medycy. Ci, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem.

W Poznaniu w pierwszej kolejności szczepionkę otrzyma personel medyczny,  pracownicy domów pomocy społecznej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz uczelniana kadra i studenci kierunków medycznych.

Pierwsze szczepienia odbywają się również w Pile. Do tamtejszego Szpitala Specjalistycznego trafiło 75 dawek. Lekarze podkreślają, że szczepionka jest jedynym sposobem na to, by powróciła normalność. Jednak by tak się stało musi zaszczepić się przynajmniej połowa Polaków. Z tym może być jednak problem. Według ostatnich sondaży 47% mieszkańców Polski chce się zaszczepić, 44% nie, a 9 procent jest niezdecydowane.

Jak zapewniła Agnieszka Pachciarz, Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia punkty szczepień będą w każdej wielkopolskiej gminie. Na dniach mają zostać otwarte.

(Maciej Januchowski)