Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Rybowie gmina Gołańcz powstanie Otwarta Strefa Aktywności

Zdjęcie aktualności W Rybowie gmina Gołańcz powstanie Otwarta Strefa Aktywności fot. WRFM

W Rybowie gmina Gołańcz powstanie Otwarta Strefa Aktywności. Burmistrz Mieczysław Durski oraz skarbnik Edyta Konieczna już podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego dokumenty. Dofinansowanie strefy wyniesie 84 895 zł. Z tego ponad 72 tysiące z pieniędzy unijnych dzielonych w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Szacuje się, że inwestycja będzie kosztowała mniej więcej 120 tysięcy.


Obiekt powstanie w Rybowie. W jego skład wejdzie siłownia zewnętrzna z 12 urządzeniami do ćwiczeń i sześcioma pylonami, czyli elementami oddzielającymi. Zazieleniona strefa relaksu będzie się składać z czterech ławek przymocowanych na stałe do podłoża. Pojawią się tak samo zabezpieczone urządzenia do gier edukacyjnych (szachy, warcaby, kółko i krzyżyk). Nie zabraknie placu zabaw z linarium, ruchomym pomostem oraz kostką gimnastyczną. Jego nawierzchnia będzie amortyzowała upadki.


Obiekt zostanie zabezpieczony panelowym ogrodzeniem. Pojawi się na nim regulamin korzystania. Przed wejściem ustawiony będzie stojak na rowery.

(Cezary Kucharski)