Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W sali sesyjnej wągrowieckiego starostwa odbyło się podsumowanie konkursu pod tytułem „Czym jest smog i jak z nim walczyć”

Zdjęcie aktualności W sali sesyjnej wągrowieckiego starostwa odbyło się podsumowanie konkursu pod tytułem „Czym jest smog i jak z nim walczyć” fot. Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

W sali sesyjnej wągrowieckiego starostwa odbyło się spotkanie podsumowujące konkurs ekologiczny pod hasłem „Czym jest smog i jak z nim walczyć”. Pierwszą nagrodę w kategorii szkół podstawowych komisja przyznała grupie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wągrowcu w składzie: Mateusz Kamiński, Piotr Rutkowski, Filip Macha, Roksana Mroczyńska i Magdalena Wróblewska. Pracowali pod opieką Anny Malak.

Drugą lokatę zajęli uczniowie z Panigrodza pracujący pod kierunkiem Anny Sierszchulskiej. Byli to: Dagmara Figiel, Adrian Grzeczka, Natalia Ślot. Na trzecim miejscu znalazła się grupa z gołanieckiego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.

W gronie szkół ponadpodstawowych najlepiej wypadli uczniowie z Bursy Szkolnej nr 1 w Wągrowcu: Dawid Brant, Wiktoria Szychta, Karolina Piotrowska, Natalia Nowakowska, Bartłomiej Jabłoński, Antonii Maślanka. Kolejne lokaty w czołowej trójce zajęły dwie ekipy z wągrowieckiego Zespołu Szkół numer Jeden. Przygotowały się pod okiem Moniki Janas-Cieszyńskiej.

Pod ocenę komisji poddało się osiem prac (samodzielnie wyreżyserowanych maksymalnie czterominutowych spotów filmowych) przygotowanych pod kątem przyczyn powstawania oraz negatywnego oddziaływania smogu na otoczenie. Padły propozycje sposobów walki z nim. Przy okazji popularyzowano czyste powietrze i promowano zdolności artystyczne uczniów. Nagrody w postaci sprzętu elektronicznego wręczyli zdobywcom trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii starosta Tomasz Kranc oraz kierownik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Małgorzata Klessa.

(Cezary Kucharski)