Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Szubinie odbędzie się piknik z Wojskami Obrony Terytorialnej

Zdjęcie aktualności W Szubinie odbędzie się piknik z Wojskami Obrony Terytorialnej fot. materiały prasowe

26 września, w niedzielę w całej Polsce odbędą się "WOTGames" – rodzinne, darmowe pikniki sportowe z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. W województwie kujawsko-pomorskim impreza odbędzie się w Szubinie na stadionie bocznym przy ul. Orzeszkowej. Właśnie ruszyły  zapisy do sportowej rywalizacji w kategoriach "rekrut" - do 18 lat oraz "Terytorials" - powyżej 18 lat. W każdej lokalizacji na uczestników czeka 200 darmowych pakietów startowych oraz medale dla najlepszych.

Na najmłodszych czeka strefa "Akademia terytorialsa", a tam ciekawe konkurencje i nagrody. Będzie to przestrzeń edukacyjno – zabawowa, gdzie dzieci poznają tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT. Dzieci poprzez zabawę będą zdobywały „sprawności”, a zdobycie ośmiu  będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu.

Z kolei dorośli zaproszeni są do sportowej rywalizacji w strefie „Wspaniała dwunastka” – jej nazwa związana jest z podstawowym modułem szkoleniowym Wojsk Obrony Terytorialnej, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty. W ramach strefy „Wspaniałej dwunastki” będzie rozgrywane 12 konkurencji sportowych. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale. Poza strefami zabawy dla najmłodszych i rywalizacji dla trochę starszych będzie też „Park Sprzętu Technicznego”, gdzie będzie można poznać wyposażenie i uzbrojenie oraz do strefy „Plac apelowy”, gdzie będzie miejsce na pogadankę z kombatantem, czy zjedzenie pysznej wojskowej grochówki. Szczegóły wydarzenia można znaleźć pod adresem wotgames.wp.mil.pl.

(WOT)