Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Szubinie w niedzielę rozpoczyna się cykl koncertów pod nazwą „Letnie Brzmienia Zamku”

Zdjęcie aktualności  W Szubinie w niedzielę rozpoczyna się cykl koncertów pod nazwą „Letnie Brzmienia Zamku” fot. materiały prasowe

W najbliższą niedzielę o godzinie 20:00 na Rynku w Szubinie odbędzie się pierwszy koncert w ramach „Letnich Brzmień Zamku”.

Szubiński Dom Kultury w tym roku przygotował dla mieszkańców miasta i miejscowości okolicznych cykl koncertów pod wspólną nazwą. W lipcu i sierpniu usłyszeć będzie można pięciu wykonawców. Ze względu na przedłużające się prace konserwatorskie i renowacyjne trzy pierwsze koncerty odbędą się na rynku miejskim. W sierpniu spotkania z muzyką będą odbywać się przy ruinach zamku.

Jako pierwszy wystąpi bydgoski zespół Jazz For Sale, który powstał z potrzeby serca założycielki, a chęć ratowania od zapomnienia pięknych melodii przyciągnęła do zespołu wspaniałych muzyków. Dominującą nutą muzyki prezentowanej przez zespół jest jazz. I choć słowo to obarczone jest ogromnym brzemieniem historii, powagi i zarazem lekkości, doskonałych wykonań, wielkich nazwisk i niedoścignionego ideału, to jednak połączenie go z angielskim szyldem „sale" wydaje się naprostowywać umysł na jasno określone tory. Jazz, a zwłaszcza ten komponowany dla wokalistów, to muzyka popularna, którą zespół postara się przybliżyć podczas Letnich Brzmień Zamku.  Poza standardami jazzowymi, podczas koncertu nie zabraknie polskich utworów, które zdecydowanie zasługują na przypomnienie.

Kolejny koncert Letnich Brzmień Zamku zaplanowano na 11 lipca, podczas którego usłyszeć będzie można Annę Hnatowicz w duecie akustycznym z Marcinem Cholewą.

(Paweł Pietroń, SzDK)