Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Wągrowcu 50 seniorów otrzyma bransoletki życia. Rusza rekrutacja

Zdjęcie aktualności W Wągrowcu 50 seniorów otrzyma bransoletki życia. Rusza rekrutacja fot. UM Wągrowiec

Bransoletki życia to pomysł, który tlił się w głowach wągrowieckich samorządowców od dawna. Teraz rozpoczynają nabór do tego pilotażowego projektu przeznaczonego dla starszych ludzi, który potrwa do końca bieżącego roku. Dzięki specjalnym opaskom pięćdziesięcioro seniorów wymagających stałej opieki będzie miało zapewnioną całodobową opiekę w formie zdalnej. Burmistrz Jarosław Berendt znalazł polską firmę SiDLY produkującą bransoletki monitorujące czynności życiowe, która zapewni także teleopiekę. Program rusza pierwszego sierpnia, ale po jego zakończeniu istnieje możliwość kontynuacji.


Pomysł ma na celu pomoc starszym osobom, których zdrowie i życie jest zagrożone. Warunkiem jest ukończenie 65 roku życia, zamieszkanie w Wągrowcu z preferencją na całkowity brak opieki oraz orzeczenie o umiarkowanej lub znacznej niepełnosprawności.
Osoba zakwalifikowana do projektu ma zapewnione podłączenie opaski do systemu teleopieki i łączność z centrum pomocy. Przeszkolenie w zakresie obsługi. Zapis i wydruk raportu monitorowanych wskaźników, kontakt z pracownikami centrum w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia lub pogorszenia samopoczucia.


Od 23 czerwca można pobierać niezbędne dokumenty ze strony internetowej urzędu miejskiego lub osobiście w urzędzie (pokój 102). Ostateczny termin dostarczenia wypełnionych i podpisanych czytelnie we właściwych miejscach druków mija drugiego lipca o godzinie 15.

(Cezary Kucharski)