Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Wągrowcu działa mobilna karetka do pobierania wymazów w kierunku koronawirusa

Zdjęcie aktualności W Wągrowcu działa mobilna karetka do pobierania wymazów w kierunku koronawirusa fot. Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Na terenie powiatu wągrowieckiego działa mobilna karetka do pobierania wymazów pod kątem zarażenia koronawirusem. Zespół, który działa w terenie swoją bazę ma w wągrowieckim szpitalu.

- Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu przystąpił do zawarcia umowy z Wojewodą Wielkopolskim, której przedmiotem jest uruchomienie mobilnego zespołu do pobierania materiału w warunkach domowych, w celu wykonania diagnostyki w kierunku SARS-CoV2. - poinformowało Starostwo Powiatowe w Wągrowcu.

Materiał jakim jest wymaz z gardła pobierany jest od wskazanych osób przebywających w kwarantannie i przewożony do jednego z laboratoriów referencyjnych w Poznaniu. Zespół z wągrowieckiego szpitala udziela wsparcia i pomocy także mieszkańcom powiatów ościennych – pilskiego, chodzieskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego.

Pierwsza zmiana zespołu wyjazdowego podjęła swoje zadania w poniedziałek, pobierając materiał od osiemnastu osób, w tym trójki dzieci.