Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Wągrowcu podczas pikniku militarnego odbył się bieg pod nazwą „Wilcza Piątka”

Zdjęcie aktualności W Wągrowcu podczas pikniku militarnego odbył się bieg pod nazwą „Wilcza Piątka” fot. WRFM

Podczas pikniku militarnego, który odbył się w niedzielę przed urzędem miejskim w Wągrowcu rozegrano bieg na dystansie pięciu kilometrów nazwany Wilczą Piątką. Wzięło w nim udział 117 osób z powiatu wągrowieckiego.

W gronie mężczyzn triumfował Bartosz Fryske z Wągrowca. Pokonał dystans w czasie 19 minut i 53 sekund. Krzysztof Sznajder ze Skoków zajął drugie miejsce. W pierwszej dziesiątce znaleźli się: Kamil Maćkowiak (Wełna), Oktawiusz Sudoł, Tomasz Piasecki, Piotr Jankowski (Wągrowiec), Michał Frankowski (Chodzież), Marcin Lach (Rogoźno), Tomasz Jeska (Łukowo), Krzysztof Drozd z Klęczan w powiecie nowosądeckim. Stawkę kobiet zdominowały wągrowczanki: Edyta Kluj z czasem 24 minuty i 12 sekund, Agata Abram oraz Agnieszka Mantaj.

W najlepszej dziesiątce znalazły się jeszcze ich koleżanki: Beata Krychowska, Monika Szymczyk, Joanna Smogór, Natalia Szaferska i Agnieszka Borkowska. Dominację wągrowczanek przerwały jedynie Ilona Koralewska z Gołańczy, która była czwarta na mecie oraz szósta w tym gronie Joanna Suchecka-Bembnista z Janowca Wielkopolskiego.

(Cezary Kucharski)