Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Wągrowcu radni przyjęli podwyżkę opłat za odpady. W Obornikach mieszkańcy nie zapłacą więcej

Zdjęcie aktualności W Wągrowcu radni przyjęli podwyżkę opłat za odpady. W Obornikach mieszkańcy nie zapłacą więcej fot. WRFM

W miniony czwartek na sesji Rady Miejskiej Wągrowca zadecydowano, że od 1 marca za wywóz śmieci zapłacimy więcej.

Jak czytamy w serwisie oknonawagrowiec.pl zastępca burmistrza Piotr Pałczyński wyjaśniał, że podwyżka jest konieczna i przemyślana, a  władze miasta zrobiły wiele, aby była ona jak najmniej odczuwalna  przez mieszkańców. Dodał także, że jest ona w dużej mierze kwestią  czynników zewnętrznych, niezależnych od władz samorządowych. Za podwyżkami zagłosowali radni: Jakub Zadroga, Tomasz Mazurek, Joanna Kramer-Neumann, Iwona Łosińska-Matuszak, Wiesława Kadow, Natalia Pałczyńska, Robert Kotecki, Włodzimierz Naumczyk, Andrzej  Reis, Marek Piekutowski, Danuta Strzelecka-Purczyńska. Przeciwni podwyżkom byli radni: Krzysztof Poszwa, Bogdan Smykowski, Wiesław Zając, Dariusz Bąk, Maciej Patelski, Alicja Trytt, Ryszard Zych.

Od głosu wstrzymał się radny Szymon Filut. Na sesji nie pojawili się radni: Danuta Kaniewska i Krzysztof Bucholc.  Nie pojawił się także burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt. Stawka miesięczna za jednego mieszkańca w gospodarstwie domowym w  przypadku odpadów segregowanych wzrośnie teraz z 20 zł do 28 zł,  natomiast w przypadku odpadów niesegregowanych z 30 zł do 56 zł.

Warto dodać, że podwyżki nie dotyczą np.oborniczan. Gmina Oborniki, jako członek Związku Międzygminnego GOAP opłaty utrzymuje na dotychczasowym poziomie.

(Alicja Tylkowska)