Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Wielkopolsce wydano pozwolenie na pierwszą instalację do spalania paliw oraz produkcji wodoru

Zdjęcie aktualności W Wielkopolsce wydano pozwolenie na pierwszą instalację do spalania paliw oraz produkcji wodoru fot. WRFM

Członek zarządu województwa wielkopolskiego i przewodniczący Wielkopolskiej Platformy Wodorowej Jacek Bogusławski wydał pierwsze w województwie, a prawdopodobnie i w kraju pozwolenie na prowadzenie instalacji do spalania paliw oraz produkcji wodoru. Otrzymała je firma ZE PAK S.A. Wytwarza energię z konwencjonalnych źródeł spalając i współspalając biomasę.

Mówił Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Wydane pozwolenie pozwoli produkować tonę zielonego wodoru dziennie. Tyle potrzeba aby zatankować około trzydziestu autobusów. Taki środek transportu jak zapewnił marszałek Bogusławski pojawi się wkrótce na ulicach Poznania. Wielkopolska stawia również na wodorowe pociągi. Samorządowcy czekają na dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy. Już w maju wojewódzki samorząd przy współpracy Międzynarodowych Targów zorganizuje Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych. Przy tej okazji pojawi się ekspozycja rozwiązań poświęconych gospodarce nieoddziaływującej negatywnie na środowisko. Chodzi o technologie wspomagające między innymi codzienne funkcjonowanie domowych gospodarstw.

(Cezary Kucharski)