Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Wielkopolskich szpitalach jest najwięcej pacjentów z COVID-19

Zdjęcie aktualności W Wielkopolskich szpitalach jest najwięcej pacjentów z COVID-19 fot. WRFM

437 pozytywnych wyników testu na koronawirusa odnotowano minionej doby na terenie województwa wielkopolskiego i 324 w kujawsko – pomorskiem. Od wczoraj w raporcie wojewody wielkopolskiego wzrosła również ilość zarażonych osób w powiecie wągrowieckim. Tylko minionej doby przybyło 12 osób. Z kolei w powiecie chodzieskim odnotowano 4 zarażenia, w gnieźnieńskim 2, a w obornickim i pilskim po 8.

Wielkopolska jest na pierwszym miejscu pod względem ilości osób z COVID-19 przebywających w szpitalach. Z danych, które opublikowała Polska Agencja Prasowa wynika, że jest to 527 pacjentów. Na kolejnych miejscach są mazowieckie i małopolskie. W Wielkopolsce pozostało 145 wolnych lóżek. To dane z czwartku. Tego samego dnia wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk ogłosił „wprowadziłem II poziom zabezpieczenia w Pleszewskim Centrum Medycznym w Pleszewie. Tam jest 20 łóżek dla osób z dodatnim wynikiem COVID-19, w tym trzy stanowiska respiratorowe. Od niedzieli będą uruchomione kolejne łóżka, tym razem w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim”.

W szpitalach w woj. kujawsko-pomorskim w czwartek zajętych było 279 z 475 łóżek covidowych i 24 z 35 respiratorów dla pacjentów chorych na COVID-19. Liczba zajętych łóżek wzrosła od środy o 43. - poinformowała Polska Agencja Prasowa. Zwiększenie ilości łóżek obiecał również pemier Mateusz Morawiecki, który jeszcze w lipcu, kiedy odbywały się wybory przekonywał, że „wirus jest w odworcie i nie należy się go bać”.

(Maciej Januchowski)