Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Wiśniewku zakończono budowę niecałych czterystu metrów drogi dojazdowej do gruntów rolnych

Zdjęcie aktualności W Wiśniewku zakończono budowę niecałych czterystu metrów drogi dojazdowej do gruntów rolnych fot. WRFM

W miejscowości Wiśniewko gmina Damasławek zakończono budowę niecałych czterystu metrów drogi dojazdowej do gruntów rolnych. Usługę wykonała firma Gabrodrog z siedzibą w Żninie za 220 tysięcy złotych. Inwestycja jest dofinansowana w 80 procentach z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dwudziestoprocentowego wsparcia udzielił gminie wojewódzki samorząd.


Na remontowanym odcinku znajdują się dwa skrzyżowania z drogami powiatowymi. Nawierzchnia drogi jest z betonu asfaltowego i ma cztery metry szerokości. Pobocza włączające ją w powiatową umocniono kamieniem. Pas drogowy jest odwodniony. Woda spływa do przydrożnych rowów bądź w pobliskie grunty. Ponadto znajduje się tam zatoczka autobusowa.


Jak informuje wójt Cyprian Wieczorek remontowane są jeszcze 100 metrów drogi w Miąży i pół kilometra w Międzylesiu. Koszt na wszystkie zadania to niespełna 570 tysięcy złotych z czego ponad 451 tysięcy z rządowego lokalnego funduszu. Samorząd województwa dofinansował inwestycje kwotą 114 750 złotych.

(Cezary Kucharski)