Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Złotowie realizują projekt dofinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności

Zdjęcie aktualności W Złotowie realizują projekt dofinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności fot. WRFM

W Złotowie odbyło się pierwsze spotkanie uczestników projektu "Równać szanse" finansowanego przez Polsko Amerykańską Fundację Wolności oraz Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Mówiła Beata Reszka, dyrektor Domu Kultury w Złotowie.

Na realizację przedsięwzięcia złotowska placówka otrzymała osiem i pół tysiąca złotych, czyli maksymalne dofinansowanie w ramach grantu. Zdaniem dyrektora jest to wystarczająca kwota. Czternastu uczniów szkoły podstawowej przez kilka miesięcy będzie miało okazję przyswoić sobie tradycję Krajny. Realizowany projekt nosi nazwę „Krajna na YouTube” i obejmuje przygotowanie cyklu opowiadających o niej filmów. Po ich obejrzeniu młodzież powinna przypomnieć sobie walory historyczne, język, gwarę i tradycję regionu. Innymi słowy połączyć stare i nowe elementy. Później grupa ze Złotowa chce zmontować dłuższy film opowiadający o pracy nad projektem oraz swoim spojrzeniu na region.

To pierwszy sukces działającego od niedawna domu kultury. Do grantu w województwie Wielkopolskim wytypowano zaledwie jedenaście ośrodków z tych mniejszych aglomeracji. Jego finał zaplanowano w lipcu.

(Cezary Kucharski)