Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W złotowskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego miała od września funkcjonować klasa sportowa. Plany jednak zmieniono

Zdjęcie aktualności W złotowskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego miała od września funkcjonować klasa sportowa. Plany jednak zmieniono fot. WRFM

W złotowskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego miała od września funkcjonować klasa sportowa. Plany odłożono do realizacji w przyszłym roku.


Projekt niedawno wstrzymały władze powiatu. Powodem są przygotowania do uruchomienia od września w Branżowej Szkole II Stopnia klas o profilach technicznych: elektryk, handlowiec, technik żywienia i usług gastronomicznych, czy mechanik pojazdów samochodowych. Zostanie również utworzony oddział przygotowania wojskowego.


Dyrektor centrum Grzegorz Kolera na łamach portalu złotowskie.pl poinformował, że projekt będzie funkcjonował pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Tym samym dla uczniów otworzy się droga ku dalszej kierunkowej edukacji.


Kilkanaście najbliższych miesięcy samorządowcy poświecą na przygotowanie zaplecza sportowego. Konkretnie chodzi o boiska przy ul. Ósmego Marca oraz halę sportową w centrum kształcenia, na którą samorządowcy szukają dofinansowania u wojewody. Władze klubu Sparta Złotów zaproponowały, co jest oczywiste utworzenie klasy o profilu piłkarskim. Taka decyzja powinna zatrzymać odpływ lokalnych talentów.


Wieść niesie, że klasa prawdopodobnie będzie miała charakter ogólnosportowy. Taką informację potwierdził Tomasz Komorowski, dyrektor Akademii Piłkarskiej Sparty. Zapewnił, że nie jest zadowolony, ponieważ klasa piłkarska ma za zadanie kontynuację klubowych treningów.


Według dyrektora Kolery starostwo nie porozumiało się z klubem chociaż ogólny charakter oddziału pozwoli współpracować ze szkółką piłkarską Pauliny May-Erwardt. Jest to siatkarka grająca na pozycji libero w reprezentacji Polski. Obecnie broni barw Grupy Azoty Chemik.

(Cezary Kucharski)