Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowieccy samorządowcy starają się o pieniądze na remont kilku miejskich ulic.

Zdjęcie aktualności Wągrowieccy samorządowcy starają się o pieniądze na remont kilku miejskich ulic. fot. WRFM

Wągrowieccy samorządowcy starają się o pieniądze na remont kilku miejskich ulic. Jeżeli ich poczynania osiągną cel i środki zewnętrzne wpłyną do miejskiej kasy, to w przyszłym roku dojdzie do przebudowy i rozbudowy ulic łąkowej oraz Krętej na odcinku siedmiuset sześćdziesięciu metrów. Mieszkańcy ulic Jeżyka, Słowackiego, Mickiewicza, Kasprowicza mogą liczyć na przebudowę ponad kilometrowego odcinka. Dojdzie do budowy dłuższego niż 700 metrów odcinka ulicy Projektowanej, 165 metrowego ks. Wróblewskiego oraz trzystumetrowego ulicy Skośnej. W sumie planuje się roboty budowlane dla mniej więcej trzech kilometrów miejskich dróg.
Pełną dokumentacją projektowa jest gotowa dla czterech zadań. Czeka od czasu kiedy burmistrzem był Krzysztof Poszwa. Takiej dokumentacji nie ma jedynie dla ulicy Projektowanej.


Urzędnicy złożyli wnioski na ręce wojewody do Funduszu Dróg Samorządowych na początku sierpnia. Wartość zaplanowanych remontów przekracza 16,8 miliona złotych. Kiedy fundusz rozpatrzy wągrowieckie aplikacje? Ile z nich oceni pozytywnie? Nie wiadomo. Pozostaje jeszcze akceptacja wojewódzkich urzędników.

(Cezary Kucharski)