Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowiecka skarbówka oddała z PIT-ów 25 milionów złotych

Zdjęcie aktualności Wągrowiecka skarbówka oddała z PIT-ów 25 milionów złotych fot. WRFM

Urzędy Skarbowe w województwie Wielkopolskim od połowy lutego wypłaciły nadwyżki podatku PIT dla 960 tysięcy osób. Tym samym na ich konta trafiło niespełna 1,3 miliarda złotych. Wągrowiecka skarbówka oddała powiatowym podatnikom ponad 25 milionów złotych, czyli rozpatrzyła 22 578 deklaracji.


Szybkie i sprawne działania związane są z możliwością elektronicznego rozliczania. W skali kraju z 21 milionów deklaracji aż 18,3 podatnicy przekazali elektronicznie. Więcej niż połowę poprzez usługę Twój e-PIT. W Wielkopolsce takich zeznań elektronicznych zarejestrowano 1,84 miliona. To trzeci wynik w skali kraju. W sumie za pomocą usługi Twój e-PIT przez dwa lata jej funkcjonowania Polacy złożyli niecałe dziewięć milionów deklaracji.


W tym roku około 1,5 miliona deklaracji w formie tejże usługi złożyli mieszkańcy z województwa mazowieckiego. Wielkopolanie znajdują się na trzecim miejscu, ponieważ uczyniło tak ponad 833 tysiące podatników. To 45 procent wszystkich złożonych deklaracji. Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa wypłaca zwroty podatku średnio w ciągu 29 dni. Są i takie, które robią to w 17 dni.

(Cezary Kucharski)