Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowiecka straż pożarna o groźnym wypadku na trasie Wągrowiec - Kcynia

Zdjęcie aktualności Wągrowiecka straż pożarna o groźnym wypadku na trasie Wągrowiec - Kcynia Czołowe zderzenie samochodów na DW nr 241 | fot. st. asp. Dariusz Giza, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Wągrowcu

W czwartek (19.12) przed godziną doszło do groźnego wypadku na trsie pomiędzy Wągrowcem a Kcynią. Zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe (pisaliśmy o tym TUTAJ).

O działaniach strażaków informuje nas mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu.

"Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej zastano dwa rozbite pojazdy, bez osób wewnątrz, objęte pożarem. Kierowcy pojazdów sami wyszli na zewnątrz i w bezpiecznej odległości oczekiwali do momentu przybycia służb ratowniczych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy osobom poszkodowanym oraz podaniu jednego prądu wody na palące się pojazdy. Osoby poszkodowane były przytomne pod wpływem zdarzenia z widocznymi złamaniami i ranami, Zaopatrywaniem ran poszkodowanych do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego zajmowali się strażacy. Przybyła na miejsce wypadku załoga PRM podjęła decyzję o przetransportowaniu poszkodowanych osób do szpitala w Wągrowcu.

Podczas prowadzonych działań ratowniczych droga wojewódzka nr 241 była całkowicie zablokowana".

(Maciej Januchowski)