Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowiecka Szkoła Podstawowa nr 1 zakwalifikowała się do projektu „Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła”

Zdjęcie aktualności Wągrowiecka Szkoła Podstawowa nr 1 zakwalifikowała się do projektu „Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła” fot. WRFM

Wągrowiecka Szkoła Podstawowa nr 1 zakwalifikowała się do projektu „Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła”. W jego ramach w latach 2021 i 2022 przedstawiciele Polskiej oraz Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej będą odwiedzać szkoły. Wtedy placówka musi zorganizować Dzień Turystyki.


W dniu odwiedzin w specjalnie przygotowanej sali gimnastycznej wągrowieckiej Jedynki odbędą się spotkania tematyczne, ale nie w formie tradycyjnej lekcji. Oprócz tego uczestnicy projektu wezmą udział w zajęciach multimedialnych opracowanych oddzielnie dla klas od pierwszej do trzeciej i od czwartej do ósmej.
Wsparciem realizacji programowych zadań jest wyposażenie Mobilnego Centrum Informacji, czyli między innymi monitory interaktywne, gry igadżety, multimedialne stoły, podłogi interaktywne, czy symulatory. Wykorzystana będzie również rzeczywistość rozszerzona to znaczy system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Chodzi o wykorzystanie kamery, grafiki 3D oraz zastosowanie systemów wspomagania dźwięku.


Celem projektu jest wsparcie starań nauczycieli poprzez wykorzystanie interdyscyplinarnych pomocy dydaktycznych tak aby podnieść poziom wiedzy o turystycznych atrakcjach i zachęcanie do podróży. Kieruje się go do placówek liczących mniej niż 500 uczniów i mających do dyspozycji salę gimnastyczną. Niezbędny jest parking ewentualnie boisko, które pomieści maksymalnie trzy interaktywne busy. Powstanie tam strefa eventowa.

(Cezary Kucharski)