Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowiecki Aquapark w finansowym dołku. Radni odrzucili projekt dofinansowania go z budżetu miasta

Zdjęcie aktualności Wągrowiecki Aquapark w finansowym dołku. Radni odrzucili projekt dofinansowania go z budżetu miasta fot. Aquapark Wągrowiec

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wągrowcu radni odrzucili projekt uchwały, na mocy której wągrowiecki Aquapark otrzymałby dofinansowanie działalności w kwocie 450 tys. zł. Są to środki stałe, które przekazywane są na tę pływalnię co roku, niezależnie od okoliczności. Jak się okazuje obecna sytuacja Aquaparku nie jawi się w jasnych kolorach. Czas pandemiczny, kiedy to placówka była zamknięta przez prawie 5 miesięcy i nie mogła zarabiać, spowodowała, że traci ona powoli płynność finansową i może dojść nawet do jej zamknięcia. Swoją decyzję o odrzuceniu projektu uchwały radni tłumaczyli tym, że został on przedstawiony, jako tzw. "wrzutka", czyli na dzień przed sesją, było więc za mało czasu, by się nad nią pochylić.

Tę sytuację tłumaczy burmistrz Miasta Wągrowca, Jarosław Berendt.

Ostateczna decyzja, w sprawie przekazania pieniędzy pływalni, jeszcze nie zapadła. Na tę chwilę radni oczekują ścisłego raportu dotyczącego działań finansowych spółki Aquapark.

(Alicja Tylkowska)