Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowiecki magistrat cały czas nie ma odpowiedniej ilości rachmistrzów. Rekrutacja znów przedłużona

Zdjęcie aktualności Wągrowiecki magistrat cały czas nie ma odpowiedniej ilości rachmistrzów. Rekrutacja znów przedłużona fot. UM Wągrowiec

Urząd Miejski w Wągrowcu zmuszony jest ogłosić kolejny nabór na rachmistrza Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, który w tym roku ma sie odbyć na terenie naszego kraju. Ponowienie naboru spowodowane jest niedostateczną ilością zgłoszeń. Spis ten będzie realizowany głównie w formie samospisu internetowego, jednak to do czynności związanych z wywiadem bezpośrednim, w każdej gminie, zatrudnieni zostaną rachmistrzowie.

O warunkach, które musi spełniać kandydat na to stanowisko mówi Honorata Bukowska, Kierownik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Wągrowcu.

Jak podaje Urząd Miejski w Wągrowcu podczas spisu powszechnego zbierane będą podstawowe dane: wiek, adres zamieszkania, stan cywilny, obywatelstwo, poziom wykształcenia, ale także te dotyczące aktywności zawodowej czy stopnia niepełnosprawności. Na liście są również informacje na temat miejsca zamieszkania czy przebywania za granicą oraz gospodarstwa domowego, rodziny, domu lub mieszkania. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie przeprowadzany od 1 kwietnia do 30 września.

(Alicja Tylkowska)