Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowiecki oddział PCK przyznał odznaczenia honorowym krwiodawcom

Zdjęcie aktualności Wągrowiecki oddział PCK przyznał odznaczenia honorowym krwiodawcom fot. PCK

Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu zorganizował w miniony piątek obchody nadania odznaczeń i wyróżnień honorowym dawcom krwi. Uroczystość miała miejsce w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu.

Zaszczytnym wyróżnieniem nadanym przez Ministra Zdrowia, czyli odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” zostali odznaczeni: Mariusz Wota i Marcin Steiborn z Wągrowca, Stanisław Brzykcy z Rąbczyna oraz Michał Łęga i Leszek Majewski z Gołańczy.

Odznaką "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" zostały wyróżnione następujące osoby:

  • po 18 litrach oddanej krwi: z Wągrowca: Alicja Gaszyńska, Michał Witucki, Adam Skrzycki, Łukasz Zawadzki, Łukasz Binkowski oraz Jarosław Muszyński; z Rogoźna: Barbara Piechowiak i Kamil Kalota a także Ireneusz Matuszak z Próchnowa i Piotr Michalak ze Skoków;
  • po 12 litrach: z Wągrowca: Ewelina Wróblewska, Piotr Szwemin, Adrian Sajewski, Łukasz Zawadzki i Mateusz Należyty; z Rogoźna: Waldemar Chlebda i Kamil Kalota; z Mieściska: Alicja Stawicka i Bartłomiej Sałata oraz Mariusz Hoffmann z Popowa Kolonii, Sebastian Witczak z Redgoszczy, Rafał Wachowiak z Żelic, Piotr Michalak ze Skoków oraz Mariusz Napieralski z Żabiczyna.
  •  po 6 litrach: z Wągrowca: Robert Mendlik, Robert Urbański, Mikołaj Woźnicki, Remigiusz Kozłowski, Konrad Warguła, Sebastian Galuba, Mateusz Napierała i Damian Siekierski; - ze Skoków: Jacek Kostecki, Mirosław Ziętek i Sławomir Fijołek oraz Zuzanna Konieczna z Budziejewa, Rafał Żupiński ze Słomowa i Kacper Zjawiński z Jankowa.

Należy także przypomnieć, że z nadanych przez Polski Czerwony Krzyż odznaczeń wynika wiele przywilejów. Mówi Jan Maćkowiak, prezes oddziału PCK w Wągrowcu.

Wyróżnienia za owocną współpracę z PCK w Wągrowcu otrzymało także dwoje pracowników Starostwa Powiatowego: Alicja Żabska – Szymańska oraz Radosław Kubisz natomiast wyróżnienie specjalne za wrażliwość na drugiego człowieka otrzymał Leszek Wiśniewski z Panigrodza.

(Alicja Tylkowska)