Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowiecki Zespół Opieki Zdrowotnej wzbogacił się o kolejne dwa stacjonarne respiratory

Zdjęcie aktualności Wągrowiecki Zespół Opieki Zdrowotnej wzbogacił się o kolejne dwa stacjonarne respiratory fot. WRFM

Wągrowiecki Zespół Opieki Zdrowotnej wzbogacił się o kolejne dwa stacjonarne respiratory. Zakupiono je z pieniędzy przekazanych przez wszystkie jednostki terytorialnego samorządu. W środę nastąpiło przekazanie sprzętu z paszportami technicznymi na ręce dyrektora szpitala Przemysława Burego oraz oddziałowej pielęgniarki Doroty Laskowskiej. Uczynili to starosta Tomasz Kranc oraz gminni i miejscy włodarze.


Zastępca burmistrza Jakubowego Grodu Piotr Pałczyński poinformował lokalne media, że miasto wyasygnowało 100 tysięcy złotych na zakup respiratora w ramach samorządowej Wągrowieckiej Tarczy wprowadzonej zaraz po ogłoszeniu pandemii koronawirusa.


Powiatowi samorządowcy dołożyli do puli 77,5 tysiąca, ale w licząc dofinansowanie zakupu ambulansu. Miasto i Gmina Gołańcz przekazała na ten cel 60 tysięcy złotych. Pozostałe samorządy dołożyły: gmina wiejska Wągrowiec (20 tysięcy), miasto i gmina Skoki oraz gmina Mieścisko po dziesięć, gmina Damasławek siedem i pół tysiąca, a gmina Wapno pięć tysięcy złotych.

(Cezary Kucharski)