Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowiecki żłobek nominowany do Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego

Zdjęcie aktualności Wągrowiecki żłobek nominowany do Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego fot. Maciej Januchowski

Oddany w ubiegłym roku do użytku wągrowiecki żłobek jest nominowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich do Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego. Przyznawana jest w drodze głosowania za rok poprzedzający aktualną edycję w kategoriach dom, wnętrze oraz przestrzeń wspólna. Laureatów wybierają czytelnicy wydawanego w Krakowie miesięcznika Architektura i Biznes. Później wyłoniony zostanie zdobywca Grand Prix NAWW. Nagrodą jest roczna prenumerata czasopisma.


Jak informują wągrowieckie media żłobek urzeka wyglądem, a szczególnie wnętrzem. Fakt, że znalazło się ono wśród pięciu najładniejszych w kraju już daje projektantom mnóstwo radości. Są to pracownie 21 Wojciecha Błaszaka oraz architektoniczna Decocafe.


Architekci za cel postawili sobie utrzymanie spójności wnętrza oraz bryły całego budynku. Niezbyt jaskrawe kolory elewacji przeniesiono do środka. Biel jest wiodąca, ale współgra z różnymi odcieniami zieleni. W celu złamania chłodu kolorów projektanci wprowadzili drewnianą dębowa okładzinę ścian.


Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział w Poznaniu i Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów. Głosy oddawać można do 25 listopada.

(Cezary Kucharski)