Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wielki sukces trzemeszanina. Przebiegł jako szósty siedem maratonów przez siedem dni

Zdjęcie aktualności Wielki sukces trzemeszanina. Przebiegł jako szósty siedem maratonów przez siedem dni fot. World Marathon Challenge Łukasz Urbaniak 7 maratonów, 7 dni, 7 kontynentów/ Facebook

Trzemesznianin Łukasz Urbaniak zajął 6. miejscu w klasyfikacji  generalnej mężczyzn w światowych zawodach World Marathon Challenge.  Rywalizacja w tych zawodach należy do jednej z najtrudniejszych - polega ona na przebiegnięciu siedmiu maratonów w siedem dni, na  siedmiu kontynentach.

Pierwotnie start miał odbyć się na Antarktydzie, ale z powodu  panujących tam złych warunków pogodowych został przeniesiony do  Kapsztadu w  Republice Południowej Afryki. Rozpoczęcie maratonu  nastąpiło 6 lutego o 19:12 lokalnego czasu. Bieg na Antakrtydzie przyniósł Łukaszowi Urbaniakowi trzecie miejsce  (drugie w klasyfikacji mężczyzn). Miejscem trzeciego maratonu była miejscowość Perth w Australii.  Następne to:  Dubaj, Madryt i Fortaleza w Brazylii. Meta w  tegorocznych maratonach miała miejsce w Miami na Florydzie.

Ukończenie World Marathon Challenge jest niewątpliwym sukcesem dla  każdego uczestnika. Wszyscy Polacy zakończyli rywalizację w pierwszej  dziesiątce.

(Alicja Tylkowska)