Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wielkopolski Inspektor Sanitarny podał się do dymisji

Zdjęcie aktualności Wielkopolski Inspektor Sanitarny podał się do dymisji fot. UW Poznań

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Andrzej Trybusz złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Na jego następcę Główny Inspektor Sanitarny minister Jarosław Pinkas mianował z początkiem maja dotychczasową zastępczynię Wielkopolskiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej – Jadwigę Kuczmę.   

Licząc od powstania tej instytucji w 1956 roku, dr n. med. Andrzej Trybusz był jej czwartym dyrektorem. Po 14 latach pracy na tym stanowisku na ręce ministra złożył swoją dymisję, argumentując ją przyczynami osobistymi. Słowa podziękowania za dotychczasową pracę złożył podczas wideokonferncji minister Jarosław Pinkas

- W inspekcji sanitarnej przepracowałem łącznie 18 lat.  Przejście do tej instytucji było najtrudniejszą zawodową decyzją. Jednak nie żałowałem jej ani przez chwilę. – mówił były już Wojewódzki Państwowy Inspektor Sanitarny.

Andrzej Trybusz ukończył studia w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi na Wydziale Lekarskim. Pełnił służbę na wielu stanowiskach w jednostkach wojskowych oraz sztabie dywizji i okręgu wojskowym, następnie w Szefostwie Służby Zdrowia Wojska Polskiego. W listopadzie 2001 roku powołany został na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego. Funkcję tę sprawował do maja 2006r. W sierpniu 2006 roku powołany został na stanowisko dyrektora Wielkopolskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Kierował nią do czwartku.