Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zmienia zasady przyznawania licencji

Zdjęcie aktualności Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zmienia zasady przyznawania licencji fot. WRFM

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zmienia zasady przyznawania licencji. Kluby czwartej, piątej i okręgowej ligi muszą złożyć dokumenty w tej sprawie do 15 maja, a pozostałe do trzydziestego. Komisja ds. Licencji Klubowych skrupulatnie przeanalizuje wszystkie kryteria infrastrukturalne.


Sezon się zakończył, więc zostaną rozliczone opłaty ryczałtowe za wynagrodzenia arbitrów oraz kar za żółte kartki. W tym ostatnim przypadku prezes Paweł Wojtala umorzył dyscyplinarki określone liczbą meczów. Chodzi o piłkarzy, którzy otrzymali czerwone kartki za liczbę żółtych, czyli niejako samoistnie. Zagrają, więc w pierwszej kolejce nowego sezonu. Kluby nie poniosą dodatkowych kosztów z tytułu zamiany ilości żółtych kartek na karę finansową.


Ważne są czasowe kary dyskwalifikacji wymierzane na okres kilku miesięcy lub lat jeżeli nie kończą się w przyszłym sezonie. Będą rozliczone opłaty za dokonane czasowe transfery.


Wszyscy otrzymają noty korygujące zgodnie z poniesionymi kosztami, ale zwroty ustalane będą indywidualnie. Niewykorzystane pieniądze zostaną zwrócone na podstawie pisemnego wniosku klubu.

(Cezary Kucharski)