Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Władze w regionie uczciły rocznice wyzwolenia spod okupacji hitlerowskiej

Zdjęcie aktualności Władze w regionie uczciły rocznice wyzwolenia spod okupacji hitlerowskiej fot. Facebook/ Tadeusz Tomaszewski

Władze Chodzieży i Margonina uczciły 77. rocznicę wyzwolenia spod hitlerowskiej okupacji. 22 stycznia Armia Czerwona wyzwoliła te miejscowości. W sobotę w Margoninie burmistrz Janusz Piechocki wraz z przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Jerzym Staniewskim oraz dyrektorką Szkoły w Margoninie Alicją Michalską-Nowak złożył wieniec pod Pomnikiem Wolności i oddał hołd walczącym o wolność.

Z kolei w Chodzieży wiceburnistrz Piotr Witkowski oraz przedstawiciel Rady Miejskiej Eugeniusz Pleśnierski złożyli w imieniu mieszkańców honorowe wiązanki kwiatów.

Dzień wcześniej odbyły się uroczystości związane z wyzwoleniem Gniezna spod okupacji niemieckiej. W parku im. Tadeusz Kościuszki obchody zorganizował Społeczny Komitet Obchodów Wyzwolenia Miasta Gniezna spod Okupacji Hitlerowskiej oraz Lewica. Mieszkańcy spotkali się przy Pomniku Poległych i Pomordowanych w latach 1939 - 1945. W poprzednich latach uroczystość odbywała się na cmentarzu przy ulicy Witkowskiej przy kwaterze żołnierzy Armii Czerwonej.

(Maciej Januchowski)