Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Władze Złotowa wprowadzają tryb oszczędnościowy gasząc latarnie m.in. na promenadzie i w parku

Zdjęcie aktualności Władze Złotowa wprowadzają tryb oszczędnościowy gasząc latarnie m.in. na promenadzie i w parku fot. WRFM

Władze Złotowa wprowadzają tryb oszczędnościowy. Chodzi głównie o oszczędzanie energii, bo ceny prądu, jak dla innych samorządów są coraz większym kosztem. To jednak nie jedyny powód. Miasto zostało zobowiązane ustawą o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej do uzyskania 10% oszczędności. Dlatego władze Złotowa podjęły kilka decyzji w tej kwestii.

Po pierwsze to zmiany w systemie oświetlenia ulic. Będzie ono włączane 15 minut później i wyłączane 20 minut wcześniej niż do tej pory. Na promenadzie Jeziora Miejskiego wyłączona zostanie co trzecia latarnia, a także wszystkie na Cmentarzu Wojennym. Pomiędzy godzinami 23.00 a 5.00 rano wyłączone będzie oświetlenie na drugiej stronie promenady, półwyspie rybackim, promenadzie jeziora Baba,Parku Słonecznego, skweru za przychodnią przy ulicy Norwida oraz skweru przed sądem. W świątecznym okresie pojawi się mniej iluminacji na ulicach. Wszystkie miejskie instytucje również zostały zobowiązane do wdrożenia planów oszczędnościowych.

(Maciej Januchowski)