Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Włodzimierz Naumczyk już kieruje Gminną Biblioteką Publiczną w Mieścisku

Zdjęcie aktualności Włodzimierz Naumczyk już kieruje Gminną Biblioteką Publiczną w Mieścisku fot. FB/ Przemysław Renn - Wójt Mieściska

Nowy dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mieścisku rozpoczął swoją pracę. Od 2 listopada to stanowisko objął Włodzimierz Naumczyk, radny Rady Miejskiej w Wągrowcu, były dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Jakubowym Grodzie, a także prowadzący na naszej antenie audycję Radiowy Klub Seniora.

- Przed nowym dyrektorem nie lada wyzwanie, gdyż oczekiwania co do funkcjonowania tej placówki są duże. Niemniej jednak przedstawiona przez Pana Włodzimierza Naumczyka koncepcja rozwoju kultury w naszej gminie pozwala żywić nadzieję, że tym oczekiwaniom stanie się zadość. - napisał w mediach społecznościowych Przemysław Renn, wójt Mieściska.

Z koncepcją funkcjonowania Biblioteki można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Mieścisko. W niej zostały zawarte m.in. Plany sponsoringów i mecenatów przez lokalne firmy, stworzenie nowej strony biblioteki, na której znajdą się podcasty czy wydawanie biuletynu informacyjnego w wersji papierowej, którego odbiorcami mają być seniorzy niekorzystający z internetu. Program działania został spisany na 5 stronach.

(Maciej Januchowski)