Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wojewoda monitoruje wielkopolskie DPS-y

Zdjęcie aktualności Wojewoda monitoruje wielkopolskie DPS-y fot. WRFM

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk na bieżąco monitoruje sytuację w wielkopolskich domach pomocy społecznych. Wszystkie wielkopolskie placówki zostały wsparte środkami ochrony bezpośredniej. Przekazano im m.in. 59 tys. maseczek, 57 tys. rękawiczek, 4 600 litrów płynu dezynfekcyjnego.   

- Pracownicy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego pozostają w stałym kontakcie z dyrektorami jednostek, którzy codziennie przekazują nam informacje o sytuacji w placówkach. Jestem również w kontakcie z samorządami, które są organami prowadzącymi dla domów pomocy społecznej - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. - Na bieżąco wspieramy działania samorządu w sytuacji problemów w DPS-ach związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa  - dodaje.  

Podejmowane są również inne działania, np. oferta pomocy psychologicznej dla kadry domów pozostających w kwarantannie. Ich celem jest wsparcie samorządu w zapewnieniu ciągłości opieki osobom starszym i niepełnosprawnym przebywającym w domach pomocy społecznej. Sytuacja wszystkich wielkopolskich domów pomocy społecznej oraz innych jednostek organizacyjnych pomocy społecznej jest na bieżąco monitorowana. Placówki regularnie otrzymują wsparcie w zakresie środków ochrony osobistej.

(UW Poznań)