Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wojewoda wielkopolski odniósł się do sprawy gróźb kierowanych w stronę burmistrza Wągrowca

Zdjęcie aktualności Wojewoda wielkopolski odniósł się do sprawy gróźb kierowanych w stronę burmistrza Wągrowca fot. WRFM

Nie ma mojej zgody na jakiekolwiek próby zastraszania, grożenia śmiercią czy też wulgarne obrażanie osób, które swoim działaniem starają się udostępnić możliwość świadomego i w pełni dobrowolnego przyjęcia szczepionki – oświadczył wojewoda wielkopolski, odnosząc się do gróźb kierowanych do burmistrza Wągrowca.

O otrzymaniu wulgarnej wiadomości z groźbami pozbawienia życia burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych. Burmistrz, komentując treść listu, zaapelował do mieszkańców o "zaprzestanie hejtowania, obrażania, szczucia jednych na drugich. Skończmy z tym. Zobaczcie, do czego takie zachowania prowadzą. Wszyscy pamiętamy tragiczną śmierć śp. Pawła Adamowicza. Wyciągnijmy wnioski. Bądźcie zdrowi. #Szczepimysię" – napisał burmistrz w mediach społecznościowych.

Oficer Prasowy KPP w Wągrowcu mł. asp. Dominik Zieliński przekazał PAP we wtorek, że policja przyjęła zgłoszenie i zajmuje się sprawą. Wojewoda Michał Zieliński zaznaczył również, że wszelkie przypadki mające znamiona czynu zabronionego, będą przez niego zgłaszane do odpowiednich organów, w celu jak najszybszego wykrycia sprawców wraz z wymierzeniem przewidzianej przepisami prawa kary – jak wskazał – w jak najsurowszym wymiarze.

(opr. M. Januchowski)