Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wojewoda Wielkopolski opublikował listę inwestycji, które otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych

Zdjęcie aktualności Wojewoda Wielkopolski opublikował listę inwestycji, które otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych fot. WRFM

Wojewoda Wielkopolski opublikował listę inwestycji, które otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W segmencie gminnym pieniądze trafią do czterech samorządów z powiatu wągrowieckiego.


Gołaniecki samorząd otrzyma 340 tysięcy złotych na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej Oleszno-Panigródz – drugi etap”. Jest to 80 procent kosztów kwalifikowalnych, czyli niezbędnych do przebudowy półkilometrowego odcinka o szerokości pięciu metrów począwszy od drogi powiatowej w Panigrodzu. Koszt robót budowlanych to około 460 tysięcy złotych, z czego wydatki kwalifikowalne 430 tysięcy. Całkowita wartość projektu to prawie pół miliona złotych.


Gmina Mieścisko dostanie mniej więcej 700 tysięcy na przebudowę ul. Słonecznej. Koszt remontu 750 metrów bieżących o szerokości 5,5 metra na odcinku od organistówki przy ul. Św. Wojciecha do ul. Kusocińskiego wynosi ponad 1,3 mln zł. Jezdnia będzie wzmocniona, położony zostanie nowy asfalt, chodnik z ruchem rowerowym, powstaną zjazdy do posesji i wyniesione przejścia dla pieszych. Całość będzie odwodniona i oznakowana.


Remontu doczekał się fragment drogi powiatowej w Damasławku. To pierwszy etap przebudowy, czyli 150 metrów ul. Słonecznej jadąc od Żnińskiej. Położony zostanie asfalt oraz chodniki. Wartość zadania to 282 tysiące z czego samorząd wyłoży połowę.
Pieniądze trafią także do gminy Wągrowiec na przebudowę ul. Klonowej w Kobylcu. Koszt inwestycji wynosi 1,4 mln zł. Urząd gminy wystąpił o 60 procentowe dofinansowanie w kwocie 883 tysiące.


Pieniądze dostaną także samorządowcy w Rogoźnie na przebudowę ul. Różanej. Na konto miejsko-gminne wpłynie ponad 1,6 miliona. To 60 procent z wyceny kosztorysowej.


Gmina Chodzież dostanie około 560 tysięcy na budowę drogi na osiedlu Łazienki. To połowa wartości inwestycji.

(Cezary Kucharski)