Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wojewoda wszczyna postępowanie w sprawie drastycznego obniżenia pensji burmistrza Żnina

Zdjęcie aktualności Wojewoda wszczyna postępowanie w sprawie drastycznego obniżenia pensji burmistrza Żnina fot. KPUW

Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wszczął postępowanie nadzorcze dotyczące drastycznej obniżki wynagrodzenia jakie otrzymuje burmistrz Żnina. Robert Luchowski jest teraz prawdopodobnie najmniej zarabiającym burmistrzem w Polsce. Na rękę miesięcznie otrzymuje około 3500 złotych, a w samym Urzędzie Miejskim wyższe wynagrodzenie ma jego 16 pracowników. Wojewoda żąda odpowiedzi w tej sprawie od przewodniczącego Rady Miejskiej w Żninie. Tym jest Dariusz Kaźmierczak, który stoi na czele radnych, którzy dokonali przewrotu kilka tygodni temu i ich decyzją dokonano drastycznej obniżki wynagrodzenia włodarza Żnina. Jednak nie przeszkodziło im to w podwyższeniu diet niektórych radnych z antyburmistrzowskiego grona.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz po odpowiedzi uzyskanej od Kaźmierczaka oraz analizie swojego działu prawnego podejmie decyzje co dalej z podjętą przez żnińskich radnych uchwałą. Przedstawiciel rządu w województwie może taki akt prawny uchylić.

Podczas ostatniej sesji głosami radnych prowadzonych przez Dariusza Kaźmierczaka, burmistrz Rober Luchowski nie otrzymał absolutorium.

(Maciej Januchowski)