Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wojewoda znów informuje o zarażonej koronawirusem z powiatu wągrowieckiego. To pierwszy przypadek?

Zdjęcie aktualności Wojewoda znów informuje o zarażonej koronawirusem z powiatu wągrowieckiego. To pierwszy przypadek? fot. WRFM

To prawdopodobnie pierwszy, po wcześniejszym błędnie przypisanym, przypadek zakażonej koronawirusem osoby na terenie powiatu wągrowieckiego. 

Przez dłuższy czas powiat wągrowiecki był jednym z nielicznych bastionów. 84 -letnia kobieta jest prawdopodobnie pierwszą potwierdzoną badaniami osobą zarażoną koronawirusem z terenu powiatu wągrowieckiego. Nie była odnotowana w poniedziałkowych raportach, bo przez to, że przebywała w szpitalu w Gnieźnie przypisano ją do powiatu gnieźnieńskiego. Wieczorem jednak sprostowano tę informację. 

Kobieta przebywa w szpitalu "Dziekanka" w Gnieźnie, wcześniej jednak została tam przewieziona z innej placówki. Chodzi prawdopodobnie o szpital w Wągrowcu. Konieczna będzie kwarantanna części personelu, która miała kontakt z pacjentką. 

Już raz służby wojewody wielkopolskiego informowały o zarażonej osobie z powiatu wągrowieckiego. Wtedy jednak okazało się, że doszło do podobnego błędu jak przy poniedziałkowym spisie. Wtedy jednak mobilny zespół pobrań z Wągrowca pobierał próbkę od mieszkańca powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego. Dopiero po prawie dwóch godzinach znleziono błąd i go sprostowano. W tym czasie jednak wszystkie wągrowieckie media zdążyły już powiadomić mieszkańców o zarażonej osobie. 

(Maciej Januchowski)