Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 zagrali w Milionerów w szczytnym celu

Zdjęcie aktualności Wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 zagrali w Milionerów w szczytnym celu fot. WRFM

Znany telewizyjny teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego zainspirował wolontariuszy działających przy Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu. Z okazji stulecia istnienia szkoły zorganizowali pod kierunkiem Beaty Pilarskiej edycję Milionerów, a wygraną przekazali na charytatywny cel.


Jako prowadzący sprawdził się nauczyciel tejże placówki i członek zarządu powiatu Robert Woźniak. Zadawał dwóm drużynom pytania dotyczące między innymi stuletniej historii szkoły. Czteroosobowe składy to w równiej części nauczyciele i uczniowie.


Walka nie toczyła się o tytułowy milion, ale o kwotę wcześniej zebraną przez szkolną społeczność. Ze względu na pandemię było to dokładnie 2070 złotych. Zwycięska ekipa postanowiła przekazać wygraną na ręce dyrektora wągrowieckiej Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Janowi Fajkielowi pieniądze wręczyli uczniowie oraz wicedyrektor „Jedynki” Izabella Krystkowiak. Przekazany czek został natychmiast wykorzystany. Obdarowana placówka wzbogaciła się o nową lodówkę.

(Cezary Kucharski)