Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wolontariusze zaplanowali zbiórki w ramach WOŚP, w Damasławku, Kozielsku i Niemczynie

Zdjęcie aktualności Wolontariusze zaplanowali zbiórki w ramach WOŚP, w Damasławku, Kozielsku i Niemczynie fot. WRFM

Zbliża się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby przygotowują kwesty i licytacje online. Wolontariusze w Damasławku pod wodzą dyrektora domu kultury Macieja Jerzakowskiego zaplanowali zbiórki w Damasławku, Kozielsku i Niemczynie. W dniu finału przed mszami staną z puszkami przed kościołami w tychże miejscowościach. W damasławskim domu kultury kwesta odbędzie od dwunastej do piętnastej. Sztab zaplanował również puszki stacjonarne w markecie Bratek, aptece „Rodzinna”, sklepie Styl, drogerii Genke, stacji paliw Moya, Pałuckim Banku Spółdzielczym oraz bibliotece.

W tym roku nie zarejestrował się sztab wielkiej orkiestry w Wapnie. Wojciech Rochowiak i kilku innych wapieńskich wolontariuszy jednak się nie poddali. Postanowili pomóc orkiestrze działając w damasławskim sztabie.

Mówił Wojciech Rochowiak Instruktorka damasławskiego domu kultury i jednocześnie wieloletnia wolontariuszka orkiestry.

Dorota Domagała poinformowała Wasze Radio FM, że tegoroczne licytacje funkcjonują na Allegro jako aukcje użytkownika Vincent Maloy. Jest także eskarbonka, w której już są pieniądze. Zebraną kwotę można w każdej chwili sprawdzić.

(Alicja Tylkowska)