Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wychowankowie i opiekunowie MOS-u w Gołańczy biorą udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Razem na święta”

Zdjęcie aktualności Wychowankowie i opiekunowie MOS-u w Gołańczy biorą udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Razem na święta” fot. WRFM

Wychowankowie i opiekunowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Kampanii Gołanieckiej biorą udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Razem na święta”. Jej patronem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Dzieci postanowiły objąć opieką pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze gmina Wapno. Pod okiem wychowawczyń Beaty Głusiec, Małgorzaty Lachmann, Anny Rożnowskiej i Pauliny Dzięciołowskiej przygotowano imienne paczki. Były to upominki z kartkami zawierającymi świąteczne życzenia oraz pierniczki.


Podarunki niespodzianki zostały osobiście przekazane podopiecznym placówki. Z zachowaniem wszelkich pandemicznych obostrzeń odśpiewano na świeżym powietrzu okolicznościowe piosenki. Był to taki krótki recital, który pensjonariusz obserwowali i słuchali z okien. Na ich twarzach zagościł uśmiech. Życzenia przekazano także kierownictwu i pracownikom.


W akcji uczestniczyli członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Zespole Szkół im. Karola Libelta w Gołańczy.

(Cezary Kucharski)