Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

X Bieg Dębowy

Zdjęcie aktualności X Bieg Dębowy

Cyklicznie organizowany od 2012 roku Bieg Dębowy jest największym wydarzeniem sportowym w Gminie Dąbrowa i jedną z większych imprez sportowych w województwie. Wpisany jest w ogólnopolski kalendarz imprez biegowych.

W biegach dla dorosłych bierze udział około tysiąca biegaczy i ponad 500 dzieci rywalizujących w biegach dla dzieci i młodzieży. Warto dodać, że na bieg w Dąbrowie przyjeżdżają zawodnicy z odległych miejscowości. W 2021 roku z uwagi na zagrożenie covidowe bieg się nie odbył, dlatego jubileuszowa edycja biegu odbywa się w tym roku.
Bieg główny odbywa się na trasie 15 km: Dąbrowa - Parlinek – Dąbrowa. Ponadto uczestnicy Biegu Dębowego mogą spróbować swoich sił w Rajdzie Nordic Walking – marsz na dystansie 7,5 km oraz biegu na dystansie 5 km: Dąbrowa - Parlin – Dąbrowa. Organizatorzy przygotowali również zawody biegowe dla dzieci i młodzieży na dystansach – 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m oraz 2000 m.

Dla każdego uczestnika X Biegu Dębowego przygotowany jest pakiet startowy, a zwycięzcy różnych kategorii wiekowych otrzymają nagrody i statuetki.

Bieg Dębowy jest organizowany przez Gminę Dąbrowa dzięki wsparciu finansowemu sponsorów, w gronie których są: Hagric Woźniecki, Cuiavia OSM, Antałex, Kapral-Car, TRANSLIS, Bank Spółdzielczy w Pruszczu Pomorskim, Rada Gminy w Dąbrowie oraz pracy wolontariuszy ze szkół, z kół gospodyń wiejskich, z ochotniczych straży pożarnych, z urzędu gminy, ze stowarzyszeń i niezrzeszonych mieszkańców gminy.