Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Z początkiem stycznia ruszy w Wągrowcu nabór wniosków o dofinansowanie na wymianę pieca

Zdjęcie aktualności Z początkiem stycznia ruszy w Wągrowcu nabór wniosków o dofinansowanie na wymianę pieca fot. WRFM

Już czwartego stycznia rozpoczyna się w Wągrowcu drugi nabór wniosków o dofinansowanie wymiany starego nie ekologicznego pieca. Wnioskodawca może liczyć na zwrot 50 procent poniesionych kosztów jednakże maksimum pięciu tysięcy złotych. Refundacja odbywa się na podstawie okazanych dokumentów potwierdzających realizację zadania.


Miejski budżet zabezpieczył na ten cel 200 tysięcy, czyli o pięćdziesiąt więcej niż przed rokiem. Według szacunkowych danych przełoży się to na zakup około 40 pieców. Wiceburmistrz Piotr Pałczyński na facebookowych stronach zapewnia, że popyt zrodzi podstawę do zwiększenia puli.


Dofinansowanie zgodnie z dostępnym w Internecie regulaminem może być przeznaczone na podłączenie nowego pieca do miejskiej sieci, zastąpienie starego ogrzewaniem zasilanym prądem (nie wchodzą w grę urządzenia przenośne), kotłami gazowymi, olejowymi, na paliwo stałe, czy też pompą ciepła.
Otrzymanie dotacji związane jest ze złożeniem wniosku z odpowiednimi załącznikami, podpisaniem umowy oraz jej rozliczeniem.

(Cezary Kucharski)