Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zakażony koronawirusem minister na dożynkach w Smogulcu. Starosta wągrowiecki i burmistrz Gołańczy na kwarantannie

Zdjęcie aktualności Zakażony koronawirusem minister na dożynkach w Smogulcu. Starosta wągrowiecki i burmistrz Gołańczy na kwarantannie Na zdjęciu burmistrz Mieczysław Durski z ministrem Adamem Kwiatkowskim i rodziną | fot. Smogulce/Facebook

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Polski Adam Kwiatkowski poinformował w mediach społecznościowych, że jest zarażony koronawirusem. Tydzień wcześniej prezydencki minister przebywał w Smogulcu na dożynkach. Tam miał styczność z kilkoma lokalnymi samorządowcami, w tym z burmistrzem Gołańczy Mieczysławem Durskim i starostą wągrowieckim Tomaszem Krancem. 

Nie wiadomo jednak gdzie minister się zaraził i czy kiedy był w Smogulcu mógł zarazić innych. Na wszelki wypadek starosta wagrowiecki Tomasz Kranc znajduje się na kwarantannie. W najbliższym możliwym terminie ma stawić się na badanie pod kątem zarażenia koronawirusem. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że ma to być wtorek lub środa. 

Z Mieczysłwem Durskim do tej pory nie udało nam się skontaktować. Na profilu Miasta i Gminy Gołańcz opublikowano jednak informację, że burmistrz przebywa na kwarantannie do czasu uzyskania wyników badania na obecność koronawirusa. 

Jak informuje portal "Okno na Wągrowiec" minister Adam Kwiatkowski wraz z rodziną mogli spędzić część swojego urlopu w Chwaliszewie w gminie Kcynia. Tam znajduje się pałac Janusza Musiała, który jest właścicielem i jednocześnie kanclerzem poznańskiej Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji. 

(Maciej Januchowski)